"Opisujemy nasze inwestycje w podmioty oraz słuzymy dobrą radą dla początkującego"

Blog o rynkach finansowych, inwestycjach w przedsiębiorstwa niepubliczne oraz funduszach inwestycyjnych.

Szybkie przewożenie towarów na duże odległości jest dzisiaj kluczowe dla rozwoju gospodarki każdego kraju, a przede wszystkim dużych wspólnot, takich jak Unia Europejska.

Gdy dany towar zamawia ktoś z drugiego końca kontynentu powinna być możliwość dostarczenia go tam najkrótszą drogą i najszybciej jak tylko się da. Tylko takie działanie sprawi, że firmy produkujące i sprzedające swoje wyroby w danym kraju będą wybierane jako wiarygodny kontrahent, dzięki czemu gospodarka będzie mogła się bogacić.  
Szybki przewóz umożliwiają usługi transportu międzynarodowego. Są one świadczone przez firmy przewozowe, które posiadają do tego celu pojazdy ciężarowe. Mogą to być zwykłe ciężarówki "solówki", składające się tylko z jednego pojazdu, jednak zazwyczaj stosuje się do takiego przewozu zestawu składające się z ciężarówki z przyczepą, bądź ciągnika siodłowego z naczepą, popularnie nazywanego TIR-em. 
Jednak de facto nie jest to nazwa samych pojazdów, ale konwencji międzynarodowej, która pozwala na przejazd zestawu z ładunkiem bez otwierania go i sprawdzania na każdej granicy, gdzie jeszcze obowiązują kontrole. Na szczęście ekspresowy transport międzynarodowy jest dzisiaj znacznie ułatwiony dzięki funkcjonowaniu Strefy Schengen. 
Zakłada ona brak kontroli granicznych, dzięki czemu pojazdy ciężarowe nie stoją w długich kolejkach. Trzeba tu jasno powiedzieć, że mnóstwo firm bije się o to, by przewozić jak najszybciej i jak najwięcej, co często może powodować zagrożenie bezpieczeństwa, z powodu przepracowanych kierowców. 
Jednak spedycja międzynarodowa nie powinna wyglądać w ten sposób, gdyż tutaj bezpieczeństwo powinno być mimo wszystko na pierwszym planie, a dopiero później czas dostarczania towarów i w konsekwencji zarobki.
Materiał we współpracy z www.maripol.pl

Fotorelacja

ekspresowy transport międzynarodowy

spedycja międzynarodowa

usługi transportu międzynarodowego