"Opisujemy nasze inwestycje w podmioty oraz słuzymy dobrą radą dla początkującego"

Blog o rynkach finansowych, inwestycjach w przedsiębiorstwa niepubliczne oraz funduszach inwestycyjnych.

Jednym z popularnych rodzajów spółek zakładanych w rajach podatkowych są spółki Offshore.

Są one zakładane w takich krajach jak: Kajmany, Panama, Seszele, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Bahamy, Wyspy Marshalla, Barbados, Mauritius, Belize, Samoa, Anguilla, Nevis, St. Vincent.
Spółki te zakładane są ze względu na korzystny aspekt finansowy związany z tematyką optymalizacji podatkowej za pomocą prawa funkcjonującego w "rajach podatkowych". Kolejnym argumentem przemawiającym za otworzeniem takiej spółki jest bardzo surowe przestrzeganie tajemnicy bankowej przez środowisko finansowe. Takie podejście zapewnia maksimum ostrożności w transakcjach zachodzących na terenie rajów podatkowych. Jednak trzeba mieć na uwadze to, że nie we wszystkich rajach podatkowych funkcjonuje taka polityka.W niektórych krajach należących do grupy "rajów podatkowych" nie ma obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych, nie ma również konieczności przedkładania organom państwowym sprawozdań finansowych z prowadzonej działalności, posiedzenia zarządu mogą odbywać się poza granicami państwa w którym spółka została otwarta.Spółkę można otworzyć w sposób całkowicie zdalny, bez konieczności wizyty w kraju. Również zarządzanie spółką offshore nie jest skomplikowane pod względem technicznym gdyż w raju podatkowym nie trzeba posiadać stałego biura ani też nie trzeba utrzymywać kontaktu z organami działalności publicznej.
Oprócz powyższych korzyści jakie niosą za sobą spółki offshore istnieje też inny powód otwierania zagranicznych spółek w rajach podatkowych - jest nim prestiż. Możemy posiadać wynajęty adres korespondencyjny dla naszego biura w Dubaju lub na Wall Street.
W krajach których istnieje obowiązek składania deklaracji oraz innych dokumentów finansowo-księgowych istnieje możliwość przeniesienia obsługi finansowej i prawnej innemu przedsiębiorstwu, które specjalizuje się w tej tematyce tak aby całkowicie zminimalizować wszelkie obowiązki wynikające z prawa państwa na którego terenie otwieramy spółkę offshore.

Fotorelacja

biznes

finanse

pieniądz